Kurumsal

Nozul Bilgileri

Meme, bir sıvıyı damlalar halinde bölerek belirli bir şekle sahip bir jet oluşturmak üzere tasarlanmış bir cihazdır. Farklı uygulamalar için kullanılabilir.

Nozul tarafından üretilen jet, yüzeydeki damlaların etkisinden yararlanarak onu engellerden kaldırır.

Bu amaç için çok çeşitli özel nozullar mevcuttur.

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

En iyi sonuçları elde etmek ve kaldırılacak birikinti türüne bağlı olarak, eğimin yanı sıra akış sistemi (l/dak), pompa basıncı (bar) ve hortumun boyutu tipi uzunluğu gibi bazı temel parametrelerin dikkate alınması çok önemlidir.

Jet nozulun dikkate alınması, jetlerin eğimi ile birikintilerin yarattığı etki arasındaki ilişkiyi incelemek gerekir. Jetlerin açısının arttırılması itme kuvvetini azaltır, ancak engeller üzerindeki etki önemli ölçüde artar. Ön jetin varlığı etkisinin güçlendirilmesine izin veriyor. Nozullar, pompanın özel ayarı dikkate alınarak kurulmalıdır ve ayrıca temizleme etkisini optimize etmek için boru çapına en yakın boyuttaki nozulun kullanılması tavsiye edilir.

Dönen nozullarla ilgili olarak, küçük boruların temizlenmesi için yüksek dönüş uygundur, bunun yerine yavaş dönüş, büyük çaplı boru hatlarında daha iyi sonuçlar verir.

Bu cihazlarda, merkezleme kılavuzunun kullanılması, borunun içine merkezi dönüş sağlanmasına olanak tanıyarak düzgün temizlik sağlar.

UYARI

Gerçek normların belirlediği tüm kullanım gerekliliklerine kesinlikle uymayı unutmayın. Eşyalara ve insanlara zarar gelmesini önlemek için tavsiye edilir. 

- Ürünün harici ve yetkili olmayan kişiler tarafından erişilemeyen, tanımlanmış bir alanda kullanılması;

- Gözlük, eldiven, maske gibi koruyucu ve güvenlik gereçleri kullanılmalı;

- Cihazlar operatör tarafından dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Nozul borunun içine güvenli bir şekilde yerleştikten sonra yavaş yavaş basınç kazanmasını sağlayın;

- Çalışma sırasında asla borunun içindeki nozulu çıkarmayın.

Cihazın uygunsuz kullanımından veya bunun ön gördüğü farklı kullanımından kaynaklanan hasarlardan ve kazalardan şirket sorumlu değildir.

Copyright © 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Hızlı Menü